HomeNákupyVstřikování paliva do motoru

Vstřikování paliva do motoru

Příprava směsi

Aby spalovací motor mohl správně fungovat, tak do válců musí být přiváděna vhodná směs paliva a vzduchu v určitém poměru. Samozřejmě ji musí být vhodné množství, takže to není tak jednoduché. Jedním ze zařízení, které se využívá u motorů je karburátor. Ten funguje mechanicky, takže čím více plynu přidáme, tom více se otevře klapka. Tato součástka se stará o to, aby s větším množstvím vzduchu přibylo přiměřené množství paliva a motor tak mohl pohodlně běžet.

šroub karburátoru

V osobních automobilech se v současnosti využívá vstřikování, protože to dosahuje lepších výsledků, což se pochopitelně projevuje v podobě nižší spotřeby. Výhoda je v tom, že palivo je před vstříknutím pod jistým tlakem, což zajistí jeho dobré rozptýlení. Jsou různé možnosti provedení vstřikování. O tom, kolik paliva má být vstříknuto rozhodujete řídící jednotka přes údaje z lambda sondy, aby směs byla co nejideálnější.

Řešení potíží

Zejména u dieselových motorů jste se mohli setkat s tím, že lidé s nimi měli problémy. Když už má motor něco najeto, tak se skutečně můžeme potkat s problémem v této oblasti. Může to být způsobeno tím, že v trysce se vytvoří usazeniny a vlivem jejího malého průměru dojde k tomu, že vstříknutí paliva neprobíhá úplně správně. Dá se to poznat snížením výkonu a naopak roste. Také může být vstřik již opotřebený, takže přepad už je na tom špatně.

tankování nafty

Když si necháte tuto součástku repasovat výměnou trysky, tak je potřeba správné seřízení. Mnohdy však oprava není možná, takže je zapotřebí nákup nových. Nemusejí být úplně nové, protože můžeme zakoupit zánovní za mnohem nižší cenu. Třeba 038130073ag Woocar jsou vstřiky pro koncernový motor 1.9 TDI, takže se nachází ve spoustě automobilů. S nimi bude mít Váš vznětový motor zase plynulý chod a nebude trpět úbytkem výkonu vlivem špatného rozprášení paliva.