HomeEkonomikaPřírodní katastrofy

Přírodní katastrofy

Na přírodní katastrofy nejsme v naší republice moc zvyklí, ale přesto se občas stanou. Ničivé povodně nebo dokonce tornádo si nejednou vzaly i lidské životy, ale co způsobují především jsou ztráty finanční. Povodně, které vznikají po prudkých přívalových deštích, někdy ve spojitosti s táním sněhu na horách, umí napáchat velké škody na majetku.

Po ničivých povodních i po tornádu na Jižní Moravě v roce 2021 muselo být nemálo domů strženo a další řada z nich potřebovala důkladnou rekonstrukci. Ve výhodě byli pochopitelně ti, kteří měli majetek pojištěný, ale i tak výše pojistky nikdy nepokryje všechny finanční náklady, které vás budou čekat.

povodeň

Poškodila vám povodeň dům a vy sháníte finanční prostředky, abyste jednak dům opravili, ale také abyste jej znovu vybavili, protože pokud se vám domem prohnala velká voda, tak pravděpodobně celé zařízení domu skončilo na skládce. Koberce, nábytek, nezřídka i domácí spotřebiče apod.

Pojišťovna vám vyplatí pojistku, možná vám přispěje něco obec anebo charitativní organizace, ale pravděpodobně si budete muset půjčit peníze i od banky. Problém může nastat, pokud už nějakou půjčku čerpáte, anebo pokud máte u banky nějaká ten škraloup a banka vám už peníze nepůjčí, protože jste u ní ztratili „dobré jméno“ čili bonitu. Stále je tu ale možnost získat hypotéku pro dlužníky čili nebankovní hypotéku od finančního domu, který nebude až tak koukat na vaše předchozí nesplácení, ale bude je zajímat, jestli máte nějaké pravidelné příjmy a jste momentálně schopni své závazky splácet.

povodeň

Přijít díky živelné přírodní pohromě o bydlení, o střechu nad hlavou, to je jistě těžká životní situace, kterou je třeba urychleně řešit. Pokud vás potká, věřte, že každá katastrofa se dá vyřešit a nejdůležitější je, že si katastrofa nevzala život někoho z vašich nejbližších. Finance se dají vždy nějak vyřešit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup