HomeSportKrasobruslení

Krasobruslení

Přemýšleli jste někdy o tom, co všechno obnáší tak dokonalý pohyb jako je právě krasobruslení? Dokonalý pohyb, nádherné kostýmy a piruety a cviky, které překonávají zemskou gravitaci. Nedokážeme si to ani představit dělat to bez bruslí, natož s nimi. Kolik odříkávání a dřiny jsou za tím schované? Opravdu hodně to je jisté. A protože je tento sport tak složitý a nádherný byl zařazen na zimní olympijské hry už od roku 1924. Však už od roku 1908 byl na olympijských hrách, ale to jen na těch letních. Krasobruslení se dělí do čtyř kategorií. Nejdříve se dělí na jednotlivce. Potom se dělí na muže a ženy, sportovní páry.

krasobruslení

A také na tančení na ledě a synchronizované bruslení. Tento nádherný a dech beroucí sport vznikl ve Velké Británii. Protože tam právě v roce 1814 začal první závod v krasobruslení. A právě ve Spojených státech Amerických k němu přidali hudbu, taneční prvky. A tím se stal pro diváky ještě zajímavější. Každých pár let se mění razantní pravidla a hodnocení porotců. U nás jsou asi nejznámější a nejpopulárnější krasobruslaři jako je Tomáš Verner nebo Michal Březina. Krasobruslení je opravdu náročné. Je tam kladen obrovský důraz na různé skoky a piruety. Například mezi nejznámější skoky patří: salchow, tveloop, rittberger, flip, axel.

brusle

A ty se dokážou skočit s několika obrátkami. A to až čtyřmi. Krasobruslení je velice rychlé a v takovém tempu, když se stane sebemenší úraz, většinou to končí katastrofou. Nejvíce dochází ke zlomeninám a poranění páteře. Nejenom, že to může ukončit jejich kariéru, ale může to skončit i jejich smrtí. Je hodnocena na základě technických, ale i uměleckých dovedností. Tréninky jsou velice náročné, a to nejen na fyzickou námahu, ale i časově. Doporučuje se začít s krasobruslením zhruba od pěti let věku dítěte. Pro krasobruslaře jsou důležité i baletní prvky. Pokud se tento sport vašemu malému dítku líbí, je v České republice spousta klubů a trenérů. Vše se dá zjistit a dohledat na internetu. Přeji hodně štěstí při trénování. Tento sport je nádherný a obdivuji všechny ty co to zvládají. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup