HomeŽenyPříjemný sex v každém věku

Příjemný sex v každém věku

 Složitý proces

Naše tělo může signalizovat potřeby, včetně sexuálních potřeb. Jednoduše víme, kdy máme pocit, že potřebujeme sex a kdy se o tuto formu aktivity nemusíme zajímat. Vše je samozřejmě řízeno mozkem, který je zodpovědný za sekreci neurotransmiterových látek, jako je serotonin a dopamin. Většinou oni jsou zodpovědní za sexuální touhu. Ovlivňují hladké svaly a také přispívají ke snížení prahu bolesti během sexu. Testosteron – tradičně uznávaný jako mužský hormon, ale také vylučovaný ženskými orgány – zvyšuje touhu a umožňuje zažít orgasmus. Je to on, kdo nám umožňuje příjemný sex. Chcete-li mít sex, samozřejmě jsou zapotřebí odpovídající podmínky. Rovněž musí být zajištěn dostatečný přísun krve do hladkých svalů, což je zvláště důležité pro muže.
líbající se pár

Co narušuje sex?

Hlavním problémem, který nám může narušovat příjemný sex, je pohroma 21. století neboli stres. Doprovází nás neustále – v práci, doma i během rekreace. Díky tempu moderního života je stále více a více stresových situací. Stres je do jisté míry pozitivní jev, který nám umožňuje správně fungovat. Nadměrný stres však již přispívá k tvorbě chronických onemocnění kardiovaskulárního systému, zatěžuje nervový a trávicí systém, negativně ovlivňuje imunitu a obecně snižuje pohodu. Takové nepříznivé účinky musí mít negativní dopad na kvalitu sexuálního života.
U mužů, zejména po věku 40 let, je erektilní dysfunkce poměrně častým problémem. Jejich důvod spočívá v nesprávném přívodu krve do genitálií. Naštěstí moderní farmakologická činidla a doplňky stravy umožňují sex v každém věku. Je třeba zdůraznit, že před několika desítkami let byla farmakoterapie v boji proti erektilní dysfunkci téměř bezmocná a výsledky byly pouze invazivní. V současné době již není nutné je ve většině případů provádět.
zamilovaný starší pár

Sex je zdravý!

Toto heslo může být překvapením, i když by nemělo. Sex je samozřejmě spojován především se sférou smyslů a potěšení. A správně, protože sex je jednou z nejúčinnějších metod relaxace. Je však třeba si uvědomit zřejmý problém – je to také fyzická aktivita. Samozřejmě záleží na vaší kreativitě, jak moc se zapojujete do této fyzické stránky sexu. Rozhodně by však neměl být považován za rutinní cvičení – tento přístup může zabít potěšení z intimního styku.