HomeSlužbyKlimatizace

Klimatizace

Klimatizace

Poslední horká a suchá léta nám dávají jasně najevo, že podnebí se u nás bude proměňovat. Jeden z dlouhodobých výhledů dokonce počítal s tím, že na našem území se brzy přestane dařit klasickým stromům, jako jsou například jabloně či hrušně a my se budeme muset chtě nechtě uchýlit k pěstování mandarinek, citrusů, pomerančů a dalších spíše tropických plodů. Tato doba tedy zatím nenastala, ale nutnost chránit se před horkem je zcela jasná. Asi každý z nás zažil horké léto například v podkroví, kde do střechy vytrvale pražilo slunce a vyhřátý prostor se stával téměř neobyvatelným. S tímto problémem nám může pomoci klimatizace Praha. Odborníci v tomto oboru vám ochotně poradí s výběrem a zajistí i profesionální montáž. Žádné počasí vás už pak nezaskočí.

horko

Rozdělení klimatizací

Zjednodušeně můžeme rozdělit klimatizace na mobilní, okenní a nástěnné. Každá má své výhody a nevýhody, každá je určená pro jiný druh použití. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi nimi?

Mobilní klimatizace je nejlevnějším typem. Jak je již z názvu patrné, jedná se o přenosné zařízení s velmi jednoduchým zapojením i ovládáním. Není potřeba žádných stavebních úprav, hodí se do panelákových bytů nebo všude tam, kde není možné instalovat jakoukoli jinou klimatizaci. Většinou je opatřena intuitivními ovládacími prvky. Jejími nevýhodami je vyšší hlučnost a také nutnost vyřešit samotný odvod horkého vzduchu (obvykle oknem za pomoci speciálního rukávu).

klimatizace

Okenní klimatizace jsou poněkud dražším typem oproti mobilním. Instalují se do připraveného otvoru, část jednotky je pak na vnější stěně budovy. To zaručí její menší hlučnost, avšak někdy proti ní může hovořit neestetičnost v případě jednotky upevněné na stěně. Snadno se čistí.

Nástěnná klimatizace je nejefektivnější, ale také nejnákladnější na pořízení. Výhodou bezesporu je její tichý chod, účinné chlazení a fakt, že na vnější zdi není žádná jednotka, ale pouhá mřížka.