HomeAutoIdeální způsob využití zahrady

Ideální způsob využití zahrady

Nevíte, co dělat s vlastní zahradou? Poradíme vám. Chcete-li místo, kde si budete moci kdykoliv ve volném čase odpočinout či grilovat, vytvořte si posezení.

Ideální způsob využití zahrady

Domek se zahradou je snem. A to nejen kvůli samotnému domku, ale právě i díky pozemku okolo. Ten se dá totiž využívat tolika způsoby, kolik si jich vymyslíte. A mezi ty nejlepší a také nejčastější patří vybudování i nějaké té formy zahradního posezení. Možná vás to překvapí, ale není kvůli tomu nutné dělat žádné velké manévry ani brakovat bankovní konto. V podstatě vám postačí jen dvě základní věci – nábytek a střecha. Zní to sice draze, ale ani zdaleka to tak být nemusí.

Skleněná pergola

Co se nábytku týče, ten samozřejmě nemusí být nutně nový, tedy pokud nechcete udělat na někoho dojem. Důležité, aby byl maximálně praktický, pohodlný a hlavně odolný. Interiérový nábytek tak není příliš vhodný k venkovnímu používání, mohl by se docela rychle poškodit, což samozřejmě asi není ve vašem zájmu.

Dobrá střecha

Jakmile seženete nábytek, můžete se vrhnout na výběr zastřešení. V případě nižšího rozpočtu si bohatě vystačíte se slunečníkem, případně můžete improvizovat a pořídit si nepromokavou celtu, kterou jen natáhnete nad místem, které jste vybrali pro posezení. Máte-li ale rozpočet dostatečně vysoký, rozhodně by vaše zraky měly ulpět na nových pergolách. Jedná se o tradiční druh zahradního vybavení, které navíc nemusí být ani moc drahé. Jistě, existují modely, které jsou k dispozici i za stovky tisíc, ale jsou i verze za pár tisícovek, respektive několik málo desítek tisíc. A o těch už rozhodně uvažovat stojí.

Tradiční pergola

Na rozdíl od tradičních altánů nejsou pergoly kdovíjak komplikované, a proto jsou také mnohem levnější. Díky tomu je i jejich sestrojení daleko snadnější a zabere i méně času. Vzhledem k tomu, že dnes se již vyrábí hlavně prefabrikované modely, často si mohou zájemci objednat jen balík s konstrukcí a ji samotnou si pak sestavit sami svépomoci. Není to pro každého, ale kdo chce ušetřit nějakou tu tisícovku, může se o montáž postarat sám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup