HomeEkonomikaProč zvolit právě americkou hypotéku?

Proč zvolit právě americkou hypotéku?

Americká hypotéka je v posledních letech velmi oblíbeným úvěrovým produktem, neboť jí díky jejím benevolentnějším podmínkám mohou lidé využít na cokoliv. Chcete studovat v zahraničí, cestovat nebo třeba si pořídit nový automobil? Tak právě americká hypotéka může být prostředkem, který vám tento sen dokáže pomoci proměnit ve skutečnost. Ovšem jsou i případy, kdy je daleko výhodnější sáhnout po klasickém hypotečním úvěru. Pojďme si blíže přiblížit americkou hypotéku.

Účelovost

barevná skládačka

Jedná se o neúčelový úvěr, tudíž peníze z ní může dlužník čerpat na cokoliv. V případě, kdy se rozhodnete financovat americkou hypotékou vlastní bydlení, berte v potaz i úrokovou sazbu. Ta se na rozdíl od hypotečního úvěru liší asi 0 1,5%, což při výši úvěru může znamenat dost podstatný finanční rozdíl. Mnoho lidí však i přesto využívá americkou hypotéku k financování bydlení, neboť řada řemeslníků nabízí slevu při platbě na ruku.

Úroková sazba

výše úroku

Většina bank v současnosti nabízí u amerických hypoték úrokovou sazbu kolem 3%. V porovnání s hypotečním úvěrem na bydlení je to sice o něco více, ale stále se jedná o výhodnější financování než v případě dlouhodobých spotřebitelských úvěrů.

Doba fixace

Jedná se o období, kdy vám věřitel není oprávněn navýšit úrokovou sazbu. Tyto nabídky se společnost od společnosti mění. Nejčastěji můžeme vidět 3, 5 nebo 8 let. Ve chvíli, kdy je hypoteční úvěr svázán fixací, můžete dlužník kdykoliv úvěr předčasně splatit bez jakýchkoliv sankcí a poplatků.

Zástava nemovitosti

Stejně jako hypoteční úvěr na bydlení, je i americká hypotéka Nebankovnihypoteky svázána nemovitostí. Tu musí dlužník poskytnout bance k zástavě a v případě porušení podmínek smlouvy ze strany dlužníka může dojít k okamžitému odebrání. V tomto ohledu tak buďte přinejmenším opatrní a neupisujte se k závazkům, o kterých už předem víte, že jsou nesplnitelné.