HomeHryZoo Tycon hra, která nestárne

Zoo Tycon hra, která nestárne

Snad téměř každá dívka byla v roce 2001 unešená hrou Zoo Tycon. Jednalo se o jednoduchou hru, kde si hráč budoval vlastní zoo. Hra byla dokonce tak dobrá, že se z klasické dívčí hry stala herní klasika a okouzlila i širší publikum. Během let si získala srdce nejen dívek a žen, ale i chlapců a mužů. Pojďme se tedy na tuto kultovní hru podívat společně trochu více z blízka.

jdoucí tygr

První verze vyšla sedmnáctého října dva tisíce jedna. Jednalo se o hru distribuovanou na CD-ROM. Vývojářem hry byla firma Blue Fang Games a vydavatelem Microsoft Studios. Když tvůrci hru poslali do světa, ani sami nevěděli, jak velkého úspěchu dosáhne. Nicméně tato hra odstartovala celou sérii her pod názvem Zoo Tycon (zkráceně ZT).

Jak již bylo zmíněno, první verze byla publikována v roce 2001. Jednalo se o hru, ve které si hráči mohli vytvořit svoji zoo, plus se starali o spokojenost zvířat i návštěvníků. Hra umožňovala hrát kampaň i volnou hru. V kampani bylo definováno mnoho cílů, kterých hráč musí dosáhnout pro postoupení do další úrovně. Ve volné hře záleželo zcela na fantazii hráče. Zde bylo možné vytvořit téměř cokoliv. Mnozí hráči se zde bavili přidáváním různých druhů zvířat do stejného výběhu, či pouštěním šelem mezi lidi.
sprchující se slon

Druhou hrou, která vyšla v této edici je ZT: Dinosaur Digs. Možnost zahrát si ji je tu od roku 2002. Jedná se v podstatě o totožnou hru jako je základní verze, pouze se tím rozdílem, že v zoo neodchováváte zvířata, ale dinosaury.

Následovalo pár let klidu. V roce 2004, kdy bylo vydáno Zoo Tycon 2. Od jedničky se hra lišila především propracovanější grafikou a možností na zvířata nahlížet z blízka.

V roce 2005 následovala hra ZT 2: Endangered Species a v roce 2006 ZT 2: African Adventure. Následně roku 2006 bylo také vydáno ZT 2: Dino Danger Pack. Všechny tyto varianty se těšili obrovské oblibě. Následně bylo vydáno ještě několik herních variant.

Poslední hrou v této edici je hra z roku 2013 s názvem Zoo Tycon. Jedná se o nejnovější a nejpropracovanější variantu. Zajisté nezklame žádného fanouška této edice.

Posted in Hry