HomeŽenyŽeny snáz odhalují nevěru

Ženy snáz odhalují nevěru

 Ženský instinkt

Pokud jste si někdy mysleli, že vás váš partner podvádí – pravděpodobně jste se nemýlily. Studie na University of Western Australia v Perthu ukázaly, že ženy mohou na základě fotografií hodnotit sklon muže k nevěře! Ve studii se ženy mýlily při hodnocení nevěry mužů, které neznaly, pouze u 38 %, zatímco muži, kteří hodnotili nevěrnost žen, se mýlili v 77 % případů.
Otázka, která vyvstává z výsledků tohoto experimentu, je, jak to, že jsme schopni posoudit nevěru neznámého člověka z fotografie, co pak můžeme vyčíst z obličeje a chování našeho partnera, kterého máme každý den vedle sebe?
žena prohlíží telefon

Statistiky jsou neúprosné

Není tedy divu, že statistiky jedné z detektivních kanceláří ukazují, že 90 % žen, které hledají pomoc od soukromých detektivů, se nemýlí ve svých předtuchách. Na rozdíl od mužů, kteří jsou ve svém hodnocení přesní pouze v asi 50 % případů. Jedním z důvodů této disproporce může být rozvinutější empatie žen. Schopnost dívat se na věci z jiné perspektivy, zhodnocení duševního stavu druhé osoby, vede k důkladnému posouzení situace ve vztahu.
Statistiky shromážděné detektivní kanceláří mohou být rovněž podpořeny výsledky výzkumu amerických vědců z University of Texas v Austinu. Prokázaly, že ženy mají neuvěřitelně silnou intuici a mnohem častěji „šestý smysl“ na to, když se partner dopustí zrady. V 70 % případů muži své záletnictví neukryli. Naopak pouze 40 % mužů účastnících se této studie dokázalo odhalit nevěru u své partnerky. Jiné studie ukazují, že emoční zrada je pro ženy škodlivější, ale pro muže je to nevěra fyzická. Z tohoto důvodu jsou ženy mnohem citlivější. Všimnou si, když se ve vztahu něco změní.
žena detektiv

Lustrování telefonu

Stává se také, že partner, který nemůže odolat, prochází sociální sítě, telefon a tablet svého protějšku a hledá důkazy. Na druhé straně některé ženy považují takové chování za poslední možnost. A přestože se říká, podvedl jednou – podvede znovu, mnoho žen se rozhodne odpustit, což jim umožní znovu vybudovat ztracenou důvěru.