HomeNákupySvětlo na konci tunelu? Vidina klidného léta nás žene vpřed.

Světlo na konci tunelu? Vidina klidného léta nás žene vpřed.

Po dlouhé zimě

Většinou v únoru nebo na začátku března začínáme ve vzduchu cítit jaro. Je to takový ten teplý vzduch a švitoření ptáčků. S nadšením odhazujeme zimní bundy a kozačky a můžeme oprášit sluneční brýle. Ale zima se ještě nechce vzdát a většinou se na pár dní ještě vrátí. Protože jsme to s tím odhazováním bund přehnali, přepadne nás škrábání v krku a rýma. Ale jakmile se přehoupne první jarní den, není pochyb, že už budeme moci konečně trávit čas venku. Do skříně můžeme definitivně uklidit péřové bundy a kabáty a můžeme oprášit naše jarní modely. Ty loňské budou zcela neokoukané, protože vloni touto dobou jsme mohli pouze na balkon či zahradu.

S přáteli na zahradě

Současná pandemická situace ještě víc podtrhla čekání na jaro. Všichni doufáme, že virus díky teplému počasí zeslábne a my se alespoň částečně budeme moci vrátit k běžnému životu. Pravda, že otevření škol či služeb je v nedohlednu, ale pozvat sousedy na opékání buřtů snad budeme moci.

opékání_buřtů

Všichni jsme byli příliš dlouho odříznutí od světa a sociálních kontaktů a pro mnoho z nás je tato izolace čím dál těžší. Proto pokud dodržíte základní pravidla jako je odstup dva metry a desinfekce rukou, nemusíte se bát si se sousedy normálně poklábosit. Člověk je tvor sociální a kontakt jednoduše potřebuje.

Letní grilování

A na léto se snad těší úplně každý. Možná to letos bude s dovolenými trochu komplikovanější a v českých hotelích či kempech bude přelidněno, ale vidina alespoň několika denního úniku ze stereotypu, nám dává naději. Pokud máte zahradu, využijte ji pro oslavy s vašimi blízkými, které jste i několik měsíců neviděli.

dobroty_z_grilu

Obstarejte nějaké maso na gril, pípu a užívejte si společně strávené chvíle. Kdo ví, jak bude vypadat podzim a zima. I když věřím, že bude probíhat očkování v mnohem větší míře než doposud a my se konečně nebudeme muset bát, že na nás nezbude místo v nemocnici, nebo že nás nebude mít kdo ošetřit.