HomeSpolečnostSpolečenská společnost

Společenská společnost

Nejen lidé z metropolí mají na výběr. I ve městech menších a obcích jsou lidé lačni nabízených společenských akcí. Zdaleka ne všichni si představují ideální večer jako čas strávený u nekonečného seriálu nebo surfováním na internetu. A těm se jednotlivé samosprávy či pověřené agentury snaží nabídnout pestrou směsici programů.

Na různé společenské akce tak obce mnohdy vynakládají nemalé prostředky. Nutno podotknout, že v drtivé většině je to občany kvitováno souhlasně a se statusem spokojenosti.

sedačky v hledišti

Komu tím prospějete?

O tom, že jde o záslužnou a potřebnou „věc“ není nutné pochybovat. Vždyť kultura v užším slova smyslu, tj. tvůrčí činnost zastoupená uměním všeho druhu, je nepostradatelnou, respektive nevýlučnou součástí kultury pojaté obecně. Jde tedy samozřejmě o posílení vjemu sounáležitosti ke společnosti. To, že skladba daného večera může být například žánrově taková nebo maková, je záležitostí jinou, nutně subjektivní. Důležitost tkví v podstatě, ve vůli k pořádání a k scházení se těch či oněch sociálních skupin. 

kapela na podiu

Koncert a co dál

Jednotliví pracovníci kulturních odborů, ať už jde o samosprávný celek či ne, sestavují programy zdaleka nejen s hudebními vystoupeními. V průměrně velkém městě České republiky můžete do „kulturáku“ vyrazit například na:

          přednášky všeho druhu, od cestopisných po vzdělávací

          autorská čtení

          besedy se známými osobnostmi

          různé tanečně žánrové večery

          městské slavnosti a reprezentační plesy a zábavy

          divadelní představení

          rozličné kurzy, například malování, vaření, pletení atd.

 

Města a obce nezůstávají pasivní ani v zjišťování zpětné vazby od svých občanů. Anketa s rozesílanými dotazníky není vůbec nevídanou záležitostí. Navíc, současně dostupné nástroje pro informovanost, ať už aplikace jako mobilní rozhlas nebo místní novinové plátky, servis ještě vylepšují. Žádná z plánovaných akcí Vám tak neunikne, hurá tedy na ní!