HomePro a proti plavání s kojenci a batolaty

Pro a proti plavání s kojenci a batolaty

Všichni si uvědomujeme, že náš život je s vodou těsně spjatý. Přece jen se prvních devět měsíců života nacházíme ve vodě. Proto se v ní také přirozeně pohybujeme i bez plaveckého výcviku. S miminky se často začíná „cachtat“ již od šesti měsíců, přičemž již od šest týdnů věku dítěte můžete začít s vaničkováním. Otázkou ale je, jestli je to pro vašeho drobečka dobré či nikoli.
sluneční brýle na holčičkách

Přínosy u kojenců a batolat

Výhody a pozitivní vliv vodního sportování na kojence můžeme posuzovat ze zdravotního a sociálního hlediska. Ze zdravotního jsou výhody znatelné a velmi důležité. V první řadě podporuje psychomotorický vývoj a koordinaci celého těla. Ovlivňuje srdeční a cévní systém, zlepšuje trávení a pomáhá také k odstranění či prevenci nedostatků nebo vad v držení těla. Kromě toho bude vaše miminko zdravě unavené a bude se mu také lépe jíst. Navíc se pomalu začne otužovat.

Ze sociálního hlediska je samozřejmě důležité, aby se potomek setkával s jinými dětmi stejného věku. Zároveň budete mít jedinečné vzpomínky, naruší vám to rutinu a oživí každodenní život na mateřské dovolené. Uvolníte se vy i kojenec či batole. Většina dětí vodu miluje a zaručeně si to užijí. Budou mít radost a z toho budete mít radost vy. A skvělým bonusem je, že se jedná o jednu z mála komplexních pohybových činností pro děti do jednoho roku.
muž s mimčem v bazénu

Existují i negativa?

Samozřejmě, že existují. Tak jako u každé aktivity. Pro zdravá miminka bez genetických predispozic například na alergie či atopický ekzém. Pokud jste tím jako malí trpěli vy, může tím trpět i váš potomek. A chlorovaná voda to snadno spustí.

Právě chlorovaná voda uvolňuje tzv. chloraminy, které dráždí sliznice a mohou vést k astmatu či alergii. U plaváčků se také častěji vyskytují infekce dýchacích cest, můžou mít zažívací potíže, vyrážky, záněty očí či uší a podobně. Stejně tak můžete po pár dnech od plavání zjistit, že má váš malý či malá plísně, bradavičky nebo molusky. Je dobré s tím počítat a sledovat prcka víc než běžně.

Důležitý je pro to výběr bazénu. Informujte se předem nejen o storno podmínkách, protože mnoha dětem se voda nelíbí, ale také ohledně péče o bazén .


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in Nezařazené