HomeVědaPříroda se mění

Příroda se mění

Příroda je pro naši zemi důležitá. Pokud jste milovníkem procházek, výletů a přírody, tak mi jistě dáte za pravdu, že se nám v určitých místech ztrácí příroda pod rukama. 

Není nad to, když nemáte energii, jste unaveni, ale dokážete se tak řečeno dokopat do přírody, kde naberete úplně novou sílu a dobrou náladu. V lesích či parku si prostě odpočinete. Slyšíte jen zpěv ptáků, šustění větví. Žádný ruch jako je na náměstích či na akcích. Prostě vypnete a vstřebáváte ten klid, který jen tak nikde nenajdete. Ještě lepší je se vydat sám/sama na výlet.

věda

Vstanete brzy ráno, dáte si vlažnou sprchu, uděláte si čaj či kávu, sbalíte si do batohu pití, nějakou svačinu či mističku s ovocem, potřebné peníze a drobnosti, které si berete normálně sebou. Vezmete si pohodlné oblečení, správné a pevné boty, které jsou do terénu a vyrazíte. Noc předtím jste si například našli nějakou trasu, která vede jen lesy, loukami a je mimo města a silnice. Můžete relaxovat, vypustit všechny starosti pryč a užívat si chvilku pro sebe.

věda

Jenže v poslední době se příroda mění. Pamatujete na ty místa, kde byly krásné lesy, nádherná zeleň? A pamatujete si zároveň ty články o kůrovci, který napadl mnoho stromů? A teď si to dejte dohromady. Určitě se vám stalo, že jste jeli kolem nějakého místa nebo jste dokonce byli na nějakém místě, které bylo krásné a uklidňující, rádi jste tam trávili svůj volný čas. A teď? Je to místo, kde jsou jen pařezy, poházené kmeny stromů. Už to není to, co to bývalo. Nejhorší je, že se často říká, že některé stromy ani poškozeny nebyly a jen tak se pokácely. Co vy, myslíte si, že to je pravda? Mnoho míst se vypařilo a na některé zůstaly jen vzpomínky a fotografie. 

Proto je dobré, když se vysází nové a nové stromy. Nezabere to hromadu času a příroda se pak postupem času začne vracet do normálu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup