HomeNákupyPři instalaci malého zahradního bazénu začněte geotextilií

Při instalaci malého zahradního bazénu začněte geotextilií

Výhodou malých zahradních bazénků je zejména jejich cenová dostupnost. Ve své omezené velikosti však dokážou splnit vaše veškerá očekávání, co se týče relaxační atmosféry v parném letním dnu. Tyto nádrže kruhového půdorysu mají https://www.ulekare.cz/clanek/vlasske-orechy-snizuji-hladinu-cholesterolu-16256 zpravidla průměr čtyři metry, to není sice žádný plavecký bazén pro kondiční i vrcholový sport, ale s tímto záměrem ani nepočítá většina penzionů a soukromých ubytovacích zařízení, která nabízí svým klientům bazény pro uvolnění, odpočinek a regeneraci sil po pohybových aktivitách. Takto bychom k tomu měli přistupovat i my, jestliže si menší kruhový bazén pořizujeme.

voda v bazénu

Než začnete bazén pokládat na zahradu

Rozmyslete si jeho vhodnou polohu – nadzemní zahradní bazén nebude dobře plnit svůj účel, jestliže bude nevhodně zastíněn větvemi stromů či okolními stavbami, zejména v odpoledních a podvečerních hodinách. Berte v potaz pohyb slunce na obloze a změnu vrhání stínů v průběhu dne a podle toho se také rozhodujte, kam bazén umístíte, aby byl co nejdéle vystaven přímému slunečnímu svitu.

kachnička na hladině

Zakrývejte bazén solární plachtou – v době, kdy se v bazénu nikdo nekoupe, byste měli jeho hladinu chránit před spadem nečistot a snížit tak náklady na filtrování a desinfekci vody. K tomu se používají solární krycí plachty, připomínající bublinkovou fólii. Jsou výhodné i z toho důvodu, že brání odpařování vody a pomáhají udržet potřebnou teplotu vody, čímž snižují náklady na její ohřev.

Využijte geotextilní podložkugeotextilie pod bazén dbá o to, aby nádrž nebyla vystavena extrémnímu působení tlaku podloží po napuštění vodou. Hydrostatický tlak vody může u problematického terénu poškodit dno bazénu natolik, že bude dále nepoužitelný. Geotextilie brání prorůstání kořenů, šíření plísní a zamezují kamínkům a dalším nerovnostem v narušování struktury dna bazénu. Výhodou této pomůcky je dobrá dostupnost, dlouhá životnost a přijatelná cena.