HomeHryKolo mě baví

Kolo mě baví

Říkám si, jaké by to bylo, kdyby třeba naše rodiče byli v dnešní době děti, tak s tím by si hráli, s čím by se zabavili. Myslíte, že by taky naši rodiče měli rádi mobil a tablet? Pokud váháte, tak už nemusíte. Je totiž naprosto jasné, že by mnoho našich rodičů bylo taky na elektronice závislých a byla by to jejich největší zábava. A já si třeba například vzpomínám na sebe, že já jako malá holka jsem si velice ráda hrála s míčem anebo jsem taky moc ráda jezdila na kole. Ale to bylo hlavně taky kvůli tomu, že jsme u nás na ulici s ostatními dětmi moc taky rádi jezdili na kole, protože všichni jsme měli kolo, což bylo prima.

I syn má rád kolo.

Měli jsme veliké štěstí, protože zrovna já jsem dostala kolo od své pratety, která ho už nepotřebovala. Ona ho měla doma schované opravdu hodně dlouho, prý pro případ, že by její děti měli taky děti a ona by to kolo potom dala vnoučatům. Jenomže ona se sice dočkala vnoučat, ale on prý její staré kolo nikdo nechtěl. Takže jsem ho dostala já. A nebýt tohoto starého kola, které mě vždycky nejvíce pobavilo a se kterým jsem si užila spoustu zábavy, tak bych neměla vůbec nic. Protože moji rodiče nebyli tak moc bohatí, aby mi pořídili kolo. A taky jsem byla velice spokojená, že mi teta dala tohle svoje staré kolo.

Kolo mám ráda.

Když teta říkala, že bylo staré a nepěkné, tak já jsem za tohle kolo byla opravdu hodně vděčná, protože jsem měla alespoň něco. Je jasné, že všechny děti kolem mě už měly taková lepší kola, která jsem jim trošku záviděla, ale potom jsem si řekla, že vlastně můžu být ráda, že mám alespoň něco. Nejlepší na tom ale bylo, že vlastně to moje staré kolo vydrželo nejdéle. To nová kola, které dostala moje kamarádka, tak se stále rozbíjelo. A nakonec se rozbilo, protože bylo asi nějak nekvalitně udělané, takže se kamarádce milované kolo rozpadlo. Ne, že bych jí to přála, ale byla jsem zase ráda, že moje kolo je v pohodě, protože se mému kolu opravdu každý jenom smál. 

Posted in Hry