HomeKrásaJak bojovat s akné pomocí skin care?

Jak bojovat s akné pomocí skin care?

Ne na všechny typy akné vám zabere dobrá skin care rutina. Pokud si nejste jistí, poraďte se se svým dermatologem. Některé vážnější formy akné by se měli řešit léky, které jsou pouze na předpis. Ale dobrou rutinou v péči o pleť nic nezkazíte, právě naopak. Co zařadit do své rutiny pro účinný boj s akné?

Double cleansing

Double cleansing je metoda odličování, která spočívá v dvoj krokovém postupu. V první fázi se obličej odličuje olejovým přípravkem, který může mít podobu hydrofilního oleje, odličovacího balzámu nebo odličovacího mléka. Tímto prvním krokem rozpustíte make-up a SPF. K tomu, abyste měli pleť dokonale vyčištěnou, použijete druhý přípravek, který funguje na vodní bázi. Většinou se jedná o čistící gely nebo pěny. Při ranní rutině vám stačí použít už jen čistič z druhého kroku. Odličujte se takto každý den, a brzy uvidíte výsledky.

Péče o pleť

AHA kyseliny

V posledních letech se ukázalo, že exfoliace kůže pomocí AHA kyselin je vhodnější než mechanická exfoliace peelingem. Ten je právě nevhodný pro lidi s mastnou pletí a akném, jelikož může problém ještě zhoršit a může dojít k šíření bakterií po celém obličeji. AHA kyseliny mají většinou podobu sér, či tonik. Pokud s kyselinami začínáte, vybírejte si menší koncentrace a rozhodně neaplikujte sérum každý den. Začněte například dvakrát týdně, a pokud nebude vaše kůže reagovat negativně, můžete postupně zvyšovat frekvenci dávkování. Pro začátečníky je vhodná například kyselina mandlové či mléčná. 

Akné

Kyselina salicylová

Jedná se o kyselinu ze skupiny BHA, která je výborná právě pro lidi s akné a se sklonem k ucpávání pórů. Na vaší kůži provede jemnou exfoliaci a dokáže rozpouštět maz, který je usazen ve vašich pórech, a tak se postará o jejich čištění. Stejně jako u AHA kyselin, je i po aplikaci této kyseliny nutno použít SPF, a to nejlépe s ochranným faktorem 50. V opačném případě by mohlo na vašem obličeji dojít k nehezké reakci, jako je zarudnutí či pigmentové skvrny.