HomeCestováníCestování levně: 10 tipů pro šetrné cestování celé rodiny

Cestování levně: 10 tipů pro šetrné cestování celé rodiny

Naštěstí existují některé dobré triky, které vám umožňují odjet na dovolenou s celou rodinou.

 

1) Dobré načasování je všechno

Pokud budete muset cestovat během prázdnin, měli byste si rezervovat dovolenou co nejdříve – alespoň 2-3 měsíce předem.Samozřejmě, pokud nemáte žádné školáky, jeďte mimo hlavní sezónu.

 

2) Využijte rodičovské kontakty

V dětském věku často děláme naše první kontakty s ostatními rodiči v mateřské školce nebo škole. Tak získáme přístup k obrovskému bohatství zkušeností. Požádejte ostatní matky a táty o to, jaké prázdninové zážitky mají – a co by dnes udělali jinak, aby ušetřili peníze.

 

3) Vyhněte se hlavní sezoně

Benátky, Barcelona, ​​Mallorca: rekreační destinace jako jsou tyto, jsou velmi populární a praskají ve švech v hlavní sezoně. To je nejen vyčerpávající, ale i drahé, protože čím vyšší je poptávka, tím vyšší jsou ceny. Hledejte místa, která nejsou tak populární. Vaše nervy a vaše děti vám poděkují. A bude to dobrodružnější!

rodina u moře

4) Vyhledejte dobrodružství!

Cestovat s dálkovým autobusem, karavanem nebo ve svém vlastním autě, spaní v kempu, vaření plechovek s polévkou nad ohněm – to vše šetří nejen peníze, ale je také mnohem zajímavější než v hotelu sedět u připraveného stolu.

 

5) Zůstaňte v apartmánu

Ano, hotely jsou hezké, ale apartmány jsou praktičtější a mnohem levnější. Můžete si dokonce sami vařit (nebo dát do mrazničky pizzu), všichni mají svůj vstup a možná přijdete do styku se sousedy, kteří vám dají skvělé tipy. Mnohé hotely nabízejí také rodinné pokoje.

 

6) Nic než jít ven!

Naštěstí nejkrásnější věc na světě – příroda – je zdarma. Jděte s dětmi do lesa místo zoo, na hřiště místo miniaturního golfu, na pláž místo plaveckého bazénu – a připravte si lahodný piknik ze supermarketu.

 

7) Využijte rodinné slevy

Vyplatí se vyhledávat rodinné slevy online – jsou k dispozici téměř všude na světě.

 

8) Minimalizujte nečekané výdaje

Největší náklady jsou ty, s nimiž jste nepočítali. Jedná se o nákupy různých cetek, které kupujete dětem, dále pak různé zmrzliny a jiné dobroty. Lepší například bude, když vezmete láhve na vodu, abyste si koupili zmrzlinu v obchodě s potravinami místo na náměstí, kde je hlavní turistická tepna.

 

9) Změna cestovních zvyklostí

Zůstaňte doma a prozkoumejte svou domovskou oblast, navštěvujte staré známé nebo si spíše udělejte jednu delší cestu místo několika krátkých cestování. I takto můžete výrazně snížit cestovní náklady.

pět holek

10) Určete si přání

Není-li například možný výlet k moři, je rozumné přemýšlet o tom, co skutečně potřebujete, když budete cestovat jako rodina. Děti obvykle nejsou tak náročné – někdy dokonce jezero ke koupání nebo stabilní síť Wi-Fi stačí na to, aby byli šťastní a vám jistě postačí dobrý pocit, že dokážete objevovat svět s celou rodinou.