HomeZabezpečte svůj bazén po letní sezóně

Zabezpečte svůj bazén po letní sezóně

To, že sezóna léta už skončila, můžete vypozorovat i na tom, kdy pro vás skončí koupání ve vašem bazénu.Nehledí se pouze na datum, které značí příchod podzimu a odchod letních horkých dnů, daleko důležitější je počasí, které vám ozřejmí to, kdy je načase váš bazén zazimovat a postarat se o jeho uskladnění na další sezónu příští rok.
nafukovací žirafa.jpg

Bazén, který lze schovat na zimu

Jestli jste majitelé bazénu, který lze úplně rozložit a schovat do sklepa, máte to štěstí, že s ním je méně práce. To však neznamená, že nesmíte věnovat pozornost všemu, co jeho uskladnění a rozložení obnáší. Z bazénu odstraňte i nepatrné známky vody, důkladně ho usušte, při jeho rozkládaní pracujte šetrně a pečlivě ho složte tak, jak to návod vyžaduje.
Abyste si dalším rokem ušetřili práci, je nutné ho důkladně vyčistit od případných nečistot způsobených zakalenou vodou, jedině tak totiž docílíte toho, že se s příchodem dalšího léta už jen snadno opět složí a vy jste si v něm mohli opět užívat.

Nechat v něm vodu nebo úplně vypustit?

Patříte mezi lidi, kteří mají větší typ bazénu, který má své trvalé působení? V tom případě je důležité, abyste ho na zimu správně připravili. Obecně platí, že pokud máte bazén umístěný částečně v zemi, měli byste v něm vodu nechat. Nebo alespoň jen částečně. Je to z důvodu příchozích mrazů a možnosti, že se může zřítit. Ovšem nic nezkazíte ani tím, že necháte vaši původní vodu přezimovat do dalšího léta. Předem však dbejte na to, že si ho důkladně vyčistíte od zelené vody a odstraníte z něho možné napadené nečistoty (listí, jehličí, větve a podobně).
dlažba kolem bazénu.jpg

Základem je použít odolnou a kvalitní plachtu, kterou bazén zakryjete a zabezpečíte, aby byla chráněna. Musíte se postarat i o čističku vody, kterou je nutno zbavit všeho, co do ní nepatří a po třech letech vyměnit písek, který se opotřebovává. Tu je však nevyhnutelné schovat na suché místo, které nebude v dosahu velkých mrazů.
Odložte také všechny prostředky, které jste v létě používali k vašemu bazénu. Jejich uskladnění je dobré z hlediska toho, že vám příště budou sloužit tak, jak mají. Jsou to:
síťka na nečistoty
vodní vysavač
plovák na tablety
schůdky
a přípravky na čistění bazénové vody


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in Nezařazené