HomeNákupyNa čem záleží při volbě sedacího vaku

Na čem záleží při volbě sedacího vaku

Kombinace nylonu a kuliček EPS

Se sedacími vaky a pytli se doslova roztrhl pytel, první prototypy se začaly vyrábět již před půl stoletím, ale teprve v současné době máme k dispozici materiály výplně i potahu, s nimiž tyto výrobky získaly na potřebné jakosti.

sedací vaky

Výplň – u sedacích vaků Beanbag záleží jak na tom, co je uvnitř, tak i na tom, na co usedáme. Začněme kupříkladu výplní, tu by měly tvořit výhradně polystyrenové kuličky EPS. A proč výhradně? Je to dosud jediný materiál, který se dokáže výborně přizpůsobit tvarům lidského těla, aby bylo posezení patřičně komfortní. Jiné materiály, ať už přírodní, či syntetické, se příliš neosvědčily. Výhodou kuliček je jejich shodná velikost i hmotnost, a samozřejmě i kulový tvar – takto se kuličky po sobě odvalují a mohou zaujmout místo uvnitř vaku tak, že obejmou všechny tělesné partie bez ohledu na jejich hmotnost, velikost a tvar. Tohoto jevu stěží docílíte polystyrenovou drtí, pohankovými a špaldovými slupkami, i jinými experimentálními výplněmi.

medvídek na sedačce

Potah – z potahů můžeme na první místo zařadit nylon. Potahy se vyrábí z bavlny, polyesteru, syntetické kůže (eko-kůže), ale nylon vychází ve svých vlastnostech jako nejvýhodnější materiál. Je totiž velmi kompaktní a pevný, snese i silné mechanické namáhání a tření, nevadí mu zvířecí drápky, zvládne i horší zacházení, např. dětské skotačení, a bez problémů unese i „supertěžkou váhu“.

Nylon lze snadno vyprat i v pračce (tedy s podmínkou, že půjde o odnímatelný potah), dobře se čistí vlhkým hadříkem od prachu a nečistot, a také dobře vypadá. Nylonové potahy se totiž vyrábí v pastelových barvách, dejte jim přednost před černou, tmavě modrou a šedou, barvy vám zútulní byt a přispějí k lepší psychické pohodě. Je známo, že barvy mají na naši psychiku velmi významný vliv, uvědomují si to především děti a lidé citliví, kteří často chodí do přírody, a žijí spíše mimo velká města.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup