HomeAutoKoupaliště může mít člověk i doma

Koupaliště může mít člověk i doma


I u nás je možné najít relativně hodně lidí, kteří doslova milují tropické období, kdy jsou venku extrémní parna. Ano, i v našich končinách jde o relativně běžný proces, nejen v Itálii, Řecku nebo třeba v Egyptě. Vedra jsou docela problém, jelikož se během nich cítí člověk více skleslý a pádem neefektivní. V klimatizovaných místnostech se dá ještě vydržet vcelku bez potíží, avšak na místech, kde klimatizace, případně alespoň malý větráček chybí, bývá během tropických dní i nocí docela nesnesitelně. Hodně pomáhají k aklimatizaci pravidelné plavání ve studené vodě. K tomu je však nezbytná vlastní vodní plocha.

Plavecký bazén

Ta může mít celou řadu podob. největší popularitu nejen u nás mají takzvané nadzemní bazény, které jsou sice levné, avšak nepříliš velké. Ani v těch největší dospělý člověk nedokáže udělat více než dva tři tempa, spíše méně. Komu nejde jen o občasné zchlazení, ale rád by si i zaplaval, měl své peníze investovat spíše do bazénu do země.

Jsou mnohem lepší

Nadzemní typy mají ledacos do sebe, avšak ocení je hlavně menší děti, které se mohou v takové vodní ploše dostatečně vyblbnout. Navíc člověk toho za ně nemusí moc utratit. Kdo chce ovšem opravdovou kvalitu bez kompromisů, ten si zvolí zapuštěnou vodní plochu. Nejenže neničí výhled, ale zároveň je možné ji postavit v mnoha velikostech a tvarech. Běžně se budují nejen klasické obdélníkové, respektive čtvercové bazény, ale i zakulacené typy. takováto vodní plocha mimo jiné vypadá už i docela reprezentativně, a navíc se v ní dá regulérně plavat.

Pohoda na lehátku

Kdo vše ještě navíc vyšperkovat, měl by pořídit nad bazén zastřešení. Toto zastřešení se nepoužívá ani tak jako ochrana proti rozmarům počasí, ale spíše jako krytí vůči různým nečistotám, které přenáší vítr. Navíc se tak dá do jisté míry udržovat voda teplá i v dobách, když už není venku zrovna ideální počasí.