HomeDům a bytKam se hodí stropní LED panely

Kam se hodí stropní LED panely

Vynález LED diody byl svým způsobem převratný, přinesl lidstvu zdroj umělého světla v širokém spektrálním zastoupení, které lze dokonce libovolně měnit. Zpočátku šlo o velmi omezené zdroje světla, první diody sloužily výhradně jako signalizační prvky ve sdělovací technice, významný průlom v této technologii znamenal teprve objev modré diody, která umožnila vytvořit komplexní barevné schéma a nabídnout světlo bílé barvy. Postupně také narůstal výkon elektronických čipů a to pak umožnilo konstruovat výkonné žárovky, LED pásky, lineární trubice (zářivky) a velkoplošné led panely stropní https://www.lightpark.cz/led-panely/ nebo závěsné.

LED panel

Samotné konstrukce světelných zdrojů pak závisí na technologických postupech zpracování kovů a plastů. Nejrozšířenějším typem jsou žárovky s paticí E27 a E14 a s odstupem několika let se na trhu začaly objevovat i zářivkové trubice, pásky a panely.

Velkoplošné panely se zpravidla vyrábí v kombinaci hliníkového tělesa a plastového krytu. Mají různé rozměry a tvary, nejčastěji jde o obdélník nebo čtverec. Jejich výhodou je nenáročnost z hlediska požadavků na prostor a také nenápadnost. Proto se také velmi často tímto způsobem řeší osvětlení místnosti pomocí vestavěných nebo podhledových panelů zabudovaných do sádrokartonové konstrukce, případně do stropu z lisovaných čtvercových desek.
svítidlo LED

Výhody LED panelů

Výhody těchto výrobků spočívají v samotném principu této technologie, která staví na velmi nízkých nákladech na příkon elektrického proudu, velmi dlouhé, někdy až extrémně dlouhé životnosti, a dobrém rozsahu podání barev. Jsou to zároveň světla směrová, která zajistí dostatečné pokrytí umělým světlem po celé ploše místnosti a mohou být vhodnou náhradou starých lineárních zářivek, bodových halogenových žárovek, anebo žárovek s wolframovým vláknem.

Panely je možné také stmívat a vytvářet tak příjemnou atmosféru ve všech typech místností včetně obývacích pokojů, dětských pokojů a ložnic.