HomeNákupyJaké výhody mají skládací skladovací kontejnery

Jaké výhody mají skládací skladovací kontejnery


Mnohé firmy i nejrůznější sklady a obchody potřebují kontejnery, ve kterých by mohly snadno skladovat a přepravovat své zboží. I to je důvod, proč jich na trhu najdeme tolik nejrůznějších druhů. A je jasné, že některé z nich si získají větší oblibu, než jiné. Mezi těmi, které jsou v současné době značně populární, jsou i skládací skladovací kontejnery.

Ty se od těch běžných liší především v tom, že je lze ve chvíli, kdy je nepoužíváme, složit. Tím můžeme ušetřit poměrně velké množství prostoru, což se vždy hodí. Navíc i přeprava prázdných kontejnerů například z nakládací rampy zpět do skladu je tak mnohem snadnější a rychlejší. To zvyšuje efektivitu práce, což v konečném důsledku pomáhá k dosahování vyšších zisků.

typ skladovacích kontejnerů

Dále je zde také fakt, že mnoho těchto modelů lze nastavit do různých rozměrů. To znamená, že je možné je nastavit přesně tak, jak potřebujeme. Pokud tedy máme méně zboží, není nutné jej rozkládat celý, nýbrž jen natolik, aby se nám do nich vešlo vše, co v něm budeme chtít skladovat.

Je jasné, že největší uplatnění najdou tam, kde se v nich zboží bude skladovat jen krátkodobě, například v obchodech nebo při přepravě. Naopak ve skladech, kde může být uloženo i delší dobu, je příliš nenajdeme. Tam totiž jejich speciální vlastnost, tedy to, že je možné jej složit, tolik nevyužijeme.

klasický velkosklad

Samozřejmě je nutné také přiznat, že mají i své nevýhody. Tím prvním je, že jsou poněkud poruchovější a nejsou ani zdaleka tak stabilní jako ty klasické. To může v některých případech působit problémy, zvláště pokud v nich přepravujeme citlivější či křehčí zboží.

Také cena je zde vyšší, než u jiných modelů. Obchod si tedy musí vždy dobře spočítat, zda se mu skutečně vyplatí, aby si jej pořizoval. Koneckonců, jedním z hlavních zákonů v podnikání je to, že nesmíme mít zbytečné výdaje. Proto se ani tento typ, byť rozhodně může být užitečný, nehodí ani zdaleka pro všechny příležitosti.