HomeJak na šťastného zaměstnance

Jak na šťastného zaměstnance

Dobré pracovní prostředí, firemní kultura

Často velmi podceňováno. Zaměstnanec u vás stráví značnou část svého dne, mnohdy i polovinu. Dá se říct, že je často v práci spíše než doma. Jakási firemní kultura, která ho bude provázet po celou dobu, je bezesporu důležitá pro celkový zaměstnanecký výkon a jeho štěstí. Nejde vyházet všechny negativní lidi a mít tam jenom samá sluníčka, to by vám asi neprošlo, ale určitě můžete alespoň udělat takové prostředí, ve kterém se zaměstnanec bude cítit dobře. Vzdušné prostory, nějaká chill-out zóna (odpočinková) se sedačkou. Možnost uvařit si kávu či čaj, uschovat si jídlo. To se všechno hodí. Je pravda, že jakmile se spousta zaměstnanců začne o něco dělit, může přijít někdo, kdo to začne zneužívat, ale není třeba se bát, sami zaměstnanci se budou krotit. Pak je určitě dobré jednou za čas udělat nějaký ten firemní večírek či akci, není třeba nic formálního, klidně to může být grilování pro rodiny. Možná spíše neformální, pokud zaměstnancům zamluvíte divadelní představení, moc šťastní u toho nebudou.
zvířata v obleku.jpg 

Povzbudivý šéf

Není nic těžšího než se celý den usmívat, to už ale tak nějak k práci s lidmi patří. Spousta knih radí, abyste nebyli takový ten zarputilý a nerudný šéf, který po zaměstnancích jenom řve, ale který umí i povzbudit nebo třeba i rozesmát. Tohle je asi ten nejtěžší bod, protože s některými lidmi je zkrátka velmi těžké vyjít s úsměvem a nechtít je zardousit jejich vlastním oblečením.
 úspěšná podnikatelka.jpg

Dobré platové ohodnocení

Zaměstnanci rádi vidí na své výplatní pásce spoustu peněz. Někteří možná raději než ostatní a mnozí by dali jakékoliv firemní akce všanc tomu, aby měli o nějakou tu tisícovku vyšší mzdu. Což samozřejmě udělat můžete. Jsou zaměstnavatelé, kteří prostě dají lidem do výplaty to, co by jinak utratili na veškeré akce a události a nechá je, ať si to kdyžtak zařídí sami ze svého. Taky pěkný způsob, jak se s tím moc neprat.

Posted in Nezařazené