HomeHryHraní her na PC může vést k závislosti

Hraní her na PC může vést k závislosti

Není to žádná sranda a přináší to velká rizika, a to hlavně zdravotní. Při hraní her je jasné že se často sedí a díváme se jen na monitor který nás oslňuje a poškozuje to i zrak. Protože děti nechodí ven a žijí jen ve své virtuální realitě tak dochází i k tomu že tloustnou a tím vznikají zdravotní onemocnění. Dnes už se dá hrát i přes mobil nebo tablety ale rizika to přináší stejné jako u počítače. Díky těmto aktivitám se rodí u mladistvých agresivita a podrážděnost. Pokud se jim nedaří vybíjí si vztek a většinou jim to zůstane i do dospělosti.

Bowling, kuželky
 
Jedna z nejhorších věcí, které to přináší je, že se děti přestávají stýkat s kamarády které mají, protože na ně nemají čas. Mají za to, že je to pro ně ztráta času. Velký vliv to má samozřejmě i na vztahy v rodině. Nevěnují se úklidu neposlouchají rodiče a nemají o nic jiného zájem. Prospěch se horší i ve škole nevěnují pozornost učení a neplní domácí úkoly. Bývají unavení a nevyspaní, když hrají do noci, protože ví, že musí dokončit to co začali.
 
Jaké jsou hlavní příznaky závislosti a jak to poznáme?
Jedním z nich je nezájem a ostatní věci to se týká hlavně plnění úkolů a domácích prací.
Vyhovuje jim jejich svět a víc nepotřebují.
 
Další z příznaků je nekomunikativnost. Hráč přemýšlí jen nad sebou a těší se domů kdy si sedne k PC.
Hraní karet
 
Nejvážnější je asi abstinence, kterou poznáme jednoduše. Je nervózní, podrážděný a někdy může být i agresivní, a to už pak víme že není něco v pořádku a mělo by se to začít řešit například návštěvou lékaře.
 
Mohou to brát jako únik od problémů. Cítí se ohrožení, a proto raději hrají, aby se jejich mozek zaměřil na něco jiného. Tím se ale bohužel nic nevyřeší jen oddálí. Někdy stačí když jsou rodiče přísní a dokážou si s tím poradit je to samozřejmě ta lepší varianta, aby dítě nebylo fyzicky i psychicky ohroženo. Může to ale vést i ke kontaktování doktora.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in Hry