HomeŽenaJak má žena pečovat o svou pleť

Jak má žena pečovat o svou pleť

Již v dospívání začíná boj s pletí. Mladé dívky začínají mít určité problémy zejména s mastnými partiemi kůže na obličeji, mnohé pak bojují s akné nebo s mnoha dalšími problémy. Jako mladé ženy pak ve většině případů pečují o kvalitu pokožky nejen na obličeji, ale i na celém povrchu těla. Každá část potřebuje jinou péči. Pokud se chceme o svou pleť opravdu dobře starat, měl by být prvním krokem tento čin. Vzít do ruky zrcadlo a dobře svou kůži prozkoumat. Zmapovat si, kde máme problematická místa a jaký problém vlastně je třeba řešit. Dnes je takové množství různé kosmetiky, že není třeba váhat s návštěvou specializovaného obchodu.
péče o pleť
Mnohá taková střediska mají i svého odborníka, který vám kůži prohlédne, určí, která řada kosmetiky je pro vás ta pravá a poradí v další péči. Pokud máte s pokožkou nějaké větší trápení, je vhodné navštívit kožního lékaře, který určí typ pleti, co jí chybí a poradí, jak o ní dál pečovat buď léčebnou řadou kosmetiky nebo jinak. I roční období se na povrchu těla dost podepíše a je třeba to brát v péči na zřetel.
Jak vypadá pleť po zimním období
Když se po zimním období podíváme do zrcadla, často se zalekneme svého vzhledu. Na vině je období, které je na pokožku dost náročné a změní její kvalitu i vzhled. Příčinou bývá častá změna teplot, střídání tepla a zimy, kdy se pleť unaví, dehydratuje a na jejím vzhledu je to znát. Její barva je našedlá, bez barvy, unavená a málo pružná. V takových případech je vhodné použít nějakou vyživovací masku, kdy naše pokožka opět načerpá zpět vitaminy, zvláční léčebnými oleji a získá opět pružnost a vláčnost. Ženy, které už mají na obličeji nějakou vrásku, sáhnou po masce, která se postará i o vyhlazení vašeho obličeje.
rostlinné zdroje kosmetiky
Po čem sáhnout na jaře?
Stejně jako po celý rok je třeba pleť řádně denně čistit. K tomu je vhodný peeling, který kůži zbaví odumřelých částeček kůže. Na den pak aplikujeme vhodný denní hydratační krém, na noc použijeme noční. Denní péče by měla být pravidelná a pečlivá.
Co přinese léto?
Sluneční paprsky mohou kůži také pořádně poničit. Slunce vysušuje, opalování mění strukturu kůže, opět dehydratuje a může povrch našeho těla i nepříjemně popálit. Určitě je třeba sáhnout po lehkých krémech, které udrží prodyšnost a při zvýšené produkci potu v letních měsících zachovají správné pH. Po opalování pak zvolíme regenerační a zklidňující mléka po opalování, která jsou nejen velmi příjemná, ale i léčí podrážděnou pokožku.
Ale mějte na zřeteli, že vše začíná u odborníků.